Spring hovednavigationen over

Nye advokater

Nikolaj Bak-Christensen, TGB Law Advokatanpartsselskab, København, 17/5 2021.

Morten Bundgaard, Leoni Advokater Advokatpartnerselskab, Viborg, 17/5 2021.

Cecilie Hjorth Christensen, Advokatgruppen I/S, Horsens, 25/5 2021.

Simone Emilie Viuf Christiansen, Njord Law Firm Advokatpartnerselskab, København, 2/6 2021.

Sebastian Mads Greva, Horten Advokatpartnerselskab, Hellerup, 20/5 2021.

Hanne Lilleøre Jæger, JN Data A/S, Roskilde, 27/5 2021.

Kim Schroeder Larsen, Rightly Law Firm, Viby J, 1/6 2021.

Peter Kursawe Larsen, Bruun & Hjejle Advokatpartnerselskab, København, 2/6 2021.

Julie Xueni Ma, DLA Piper Denmark Advokatpartnerselskab, København, 4/6 2021.

Anja Velbæk Mouridsen, Forman Advokater ApS, København, 4/6 2021.

Emil Møller Nielsen, Klar Advokater P/S, København, 2/6 2021.

Jonas Leander Nielsen, HK Danmark, København, 1/6 2021.

Ole Bille Petersen, Advokatfirmaet Karen Marie & Anders C. Hansen, Tønder, 7/6 2021.

Rune Richard Ditlev Ravnborg, Advokatfirmaet Hindkjær, Aarhus, 20/5 2021.

Troels Rønn-Simonsen, Dansk Industri, København, 2/6 2021.

Nicole Sowe, Lundgrens Advokatpartnerselskab, Hellerup, 25/5 2021.

Albert Sverrisson, Hovmøller & Thorup Advokatpartnerselskab, Aalborg, 17/5 2021.

Mia Søgaard, Advokatfirmaet Bang/Brorsen & Fogtdal Advokatpartnerselskab, Nykøbing F, 27/5 2021.

Troels Bronee Tinggård, Poul Schmith/Kammeradvokaten I/S, København, 27/5 2021.

Rolf Anders Trier, Ledernes Hovedorganisation, København, 20/5 2021.

 

Nyt job

Jacob Bier fra Fried, Frank, Harris, Shriver & Jacobson, London til Poul Schmith/Kammeradvokaten I/S, København.

Christian Ulrik Borgermann fra Accura Advokatpartnerselskab, Hellerup til Nordea Danmark, København.

Jakob Buch-Jepsen fra Koch/Christensen Advokatfirma I/S, København til Advokatfirmaet Jakob Buch-Jepsen, Valby.

Jonas Magaard Bøgh fra Winsløw Advokatpartnerselskab, København til Lundgrens Advokatpartnerselskab, Hellerup.

Carina Renate Czerwinski Dall fra Kromann Reumert, Aarhus til Norlys Holding A/S, Silkeborg.

Mario Louis Fernandez fra Lundgrens Advokatpartnerselskab, Hellerup til DLA Piper Denmark Advokatpartnerselskab, København.

Louise Bertelsen Forman fra H. Lundbeck A/S, Valby til Brinkmann Kronborg Henriksen Advokatpartnerselskab, København.

Kristine Egede Glahn fra Plesner Advokatpartnerselskab, København til Lundgrens Advokatpartnerselskab, Hellerup.

Julie Brøndt Glarkrog fra Plesner Advokatpartnerselskab, København til Lundgrens Advokatpartnerselskab, Hellerup.

Andreas Johannes Hammer fra Nexus Advokater ApS, København til Maersk Drilling A/S, Kgs. Lyngby.

William Steen Hansen fra Bech-Bruun Advokatpartnerselskab, København til Lundgrens Advokatpartnerselskab, Hellerup.

Thomas Wiese Holmberg fra Codan Forsikring A/S, Frederiksberg til Tryg Forsikring A/S, Ballerup.

Susan Korsholm Høj fra Kromann Reumert, København til CataCap Management A/S, København.

Sara Prier Jakobsen fra Andersen Advokater v/advokat Birgitte B. Andersen, Helsingør til WTC Advokaterne Advokataktieselskab, Helsingør.

Anders Kluw fra Codan Forsikring A/S, København til PFA Pension, Forsikringsaktieselskab, København.

Lisbeth Krener fra Egmont Administration A/S, København til Bruun & Hjejle Advokatpartnerselskab, København.

Troels Lykke-Kielberg fra Lundgrens Advokatpartnerselskab, Hellerup til Accura Advokatpartnerselskab, Hellerup.

Sara Reeh Lynge fra Bruun & Hjejle Advokatpartnerselskab, København til Danske Bank, København.

Camilla Riishede Løkke fra Szocska Advokataktieselskab, Kolding til Advokat Reinwald, Vejle.

Jonas Lynghøj Madsen fra Kromann Reumert, København til Bech-Bruun Advokatpartnerselskab, København.

Jens Erik Kundby Nielsen fra DLA Piper Denmark Advokatpartnerselskab, København til Gorrissen Federspiel Advokatpartnerselskab, København.

Elizabeth Marie Nissen fra Advoship Advokatanpartsselskab, Hellerup til WSCO Advokatpartnerselskab, København.

Peter Carlstedt Nørtved fra Gorrissen Federspiel Advokatpartnerselskab, København til LEAD Advokatpartnerselskab, København.

Isabell Olesen fra Birch Advokatfirma, Nivå til Aurora Advokater I/S, Dragør.

Mikkel Louekari Randsborg fra Mazanti-Andersen Advokatpartnerselskab, København til GN Store Nord, A/S, Ballerup.

Jens Christian Riber fra Advokatpartnerselskabet Kirk Larsen & Ascanius, Esbjerg til Ventus Advokater P/S, Esbjerg.

Rasmus Skov Sjølund fra Advokatfirmaet Sjølund, København til Muff Advokater Advokatanpartsselskab, Gilleleje.

Nicole Sowe fra Lundgrens Advokatpartnerselskab, Hellerup til Plesner Advokatpartnerselskab, København.

Hans Peter Storvang fra Hovmøller & Thorup Advokatpartnerselskab, Aalborg til Leoni Advokater Advokatpartnerselskab, Viborg.

Kasper Qvist Søndergaard fra Kromann Reumert, København til Bech-Bruun Advokatpartnerselskab, København.

Rasmus Heinemann Sørensen fra Horten Advokatpartnerselskab, Hellerup til Plesner Advokatpartnerselskab, København.

Rasmus Paus Torp fra Bech-Bruun Advokatpartnerselskab, København til Njord Law Firm Advokatpartnerselskab, København.

Thomas Åkerstrøm Trapp-Nielsen fra KK Wind Solutions A/S, Ikast til Advokatpartnerselskabet Kirk Larsen & Ascanius, Herning.

Kasper Troelsen fra Kromann Reumert, København til Plesner Advokatpartnerselskab, København.

Janne Vejlesby fra Poul Schmith/Kammeradvokaten I/S, København til Bjørnsholm Advokater ApS, København.

Henrik Vilhelm von Führen-Kieler fra Partnerselskabet Advokathuset Nordsjælland, Hillerød til Elverdam Advokater A/S, Haslev.

Jacob Engell Weber fra Plexus Advokater ApS, Sorø til Advokathuset v/ Rene Rasmussen, Slagelse.

Sara Weiss fra Genmab A/S, København til Ascendis Pharma A/S, Hellerup.

 

Flytninger (firmaer)

Advokat Jan Korsgaard Hansen fra Dronningensgade 23, Odense til Krogen 2, Ejby.

Advokat Helge Østergaard fra Bredgade 15, Nørre Snede til Krondalvej 10, Nørre Snede.

Advokatfirmaet Erbil G.E. Kaya fra Clausholms Alle 2, Viby til Valdemarsgade 32, Aarhus.

Advokatfirmaet Helle Lokdam fra Rådhuspladsen 16, København til Constantin Hansens Gade 16, København.

Gregersen Mentor Advokatfirma fra Rådhuspladsen 16, København til Kompagnistræde 32, København.

Juulskov Advokatfirma fra Poul Ankers Gade 2, København til Lykkesholms Allé 24, Frederiksberg.

Nikolajsen Advokatfirma fra Porsvej 2, Aalborg til Ved Stranden 22, Aalborg.

Poul Schmith/Kammeradvokaten I/S fra Vester Farimagsgade 23, København til Kalvebod Brygge 32, København.

Samar Law Advokatanpartsselskab fra Gråbrødretorv 16, København til Ryesgade 74, København.

Seiffert Advokatanpartsselskab fra H.C. Andersens Boulevard 39, København til Kirkebakken 14, Hundested.

Skov Advokater Advokataktieselskab fra Havneparken 4, Vejle til Dandyvej 3, Vejle.

Zofus Advokat & Konsulentfirma fra Trekronergade 147, Valby til Høffdingsvej 34, Valby.

 

Ændring af firmanavn

Atlas Ellebye Advokater I/S ændrer navn til Astria Advokater I/S, Odense.

 

Udleverede beskikkelser

Annemarie Abben, Topdanmark Forsikring A/S, Ballerup, besk. af 1/9 2006, udl. 31/5 2021.

Morten Rex Kryger Andersen, Chubb European Group Danmark, København, besk. af 23/12 2019, udl. 11/5 2021.

Soffi Fiil Bahne Andersen, Tryg Forsikring A/S, Ballerup, besk. af 16/11 2016, udl. 11/5 2021.

Jens Schak Andreasen, Advokatpartnerselskabet Kirk Larsen & Ascanius, Herning, besk. af 24/7 2000, udl. 18/5 2021.

Louise Mühlbach Breining, Rightly Law Firm, Viby J., besk. af 23/2 2012, udl. 1/5 2021.

Sine Cully, Poul Schmith/Kammeradvokaten I/S, Aarhus, besk. af 31/8 2017, udl. 1/6 2021.

Stine Josephine Billy Dahl, Aurora Advokater I/S, Dragør, besk. af 30/1 2018, udl. 7/6 2021.

Pia Jepsen, Advokat Pia Jepsen, Marstal, besk. af 18/4 1997, udl. 2/6 2021.

Marie Alexandra Skall Joensen, Ambu A/S, Ballerup, besk. af 3/4 2018, udl. 31/5 2021.

Marianne Bjørnkjær Nielsen, Molt Wengel Advokatpartnerselskab, København, besk. af 1/8 2013, udl. 1/6 2021.

Torben Kauffmann Sørensen, Fogh-Andersen Advokatfirma ApS, Frederikshavn, besk. af 14/8 1991, udl. 12/5 2021.

Sofie Grubb Turley, Molt Wengel Advokatpartnerselskab, København, besk. af 3/9 2013, udl. 1/6 2021.

Mette Qvistgaard Væggemose, Dansk Industri, København, besk. af 3/9 2018, udl. 11/5 2021.

 

Deponeringer

Majken Louise Riishede Christiansen, København – 1/6 2021.

Jonatan Maxild Cohn, København – 1/6 2021.

Henrik Ehlers, Roskilde – 1/6 2021.

Malene Fagerberg, Ballerup – 1/6 2021.

Anders Oreby Hansen, Hellerup – 31/5 2021.

Ann Louise Bundgaard Hansen, København – 31/5 2021.

Bitten Elizabeth Hansen, Hellerup – 1/6 2021.

Finn Hasselriis, København – 1/6 2021.

Sofie Frederikke Lindbo Hennings, Hellerup – 1/6 2021.

Steen Hjorth-Larsen, København – 1/6 2021.

Leif Jørgensen, Odense – 10/5 2021.

Vivian Mønsted Jørgensen, Rødovre – 10/5 2021.

Christina Rud Karup, Viborg – 1/6 2021.

Jesper Laage Kjeldsen, Svendborg – 31/5 2021.

Camilla Kjeldsen-Starcke, Thisted – 1/6 2021.

Cecilie Storm Kofoed, København – 31/5 2021.

Martin Kruse, Hedehusene – 1/6 2021.

Rasmus Lenler-Petersen, Aarhus – 1/6 2021.

Anne Susan Nepper, København – 1/6 2021.

Helle Brun Næsager, Kgs. Lyngby – 1/6 2021.

Jeppe Rovsing Bang Pedersen, Hellerup – 31/5 2021.

Jonathan Seb Salicath, Aarhus – 15/6 2021.

Christian Schaap, København – 1/6 2021.

Pernille Genckel Schmidt, Hvidovre – 3/5 2021.

Mads William Spanggaard Stokholm, Odense – 1/6 2021.

Michael H. Steffensen, København – 1/6 2021.

Peter Zacher Sørensen, Grenå – 6/5 2021.

Sten Mørck Thomsen, Klampenborg – 28/5 2021.

Christian Nikolaj Skovfoged Tinggaard, København – 1/6 2021.

 

Møderet for landsret

Nanna Baade, København – 2/6 2021.

Malia Barrou, København – 5/5 2021.

Maria Pilh Arendsdorf Bengtsen, Hellerup – 12/5 2021.

Laurits Peder Schmidt Christensen, Hellerup – 17/5 2021.

Hans Holme, Odense – 17/5 2021.

Malthe Gade Jeppesen, København – 5/5 2021.

Marcus Wils Lorenzen, København – 5/5 2021.

Daniel Bendix Nielsen, København – 10/5 2021.

Jonas Rubien, Frederikshavn – 4/6 2021.

Alexander Birk Suder, Aarhus – 11/5 2021.

Anne Signora Toft, København – 12/5 2021.

Cristine Louise Ussing, Aarhus – 12/5 2021.

 

Møderet for Højesteret

Morten Bech, København – 2/6 2021.

Peter Christiansen, Skælskør – 2/6 2021.

Anders Hans Boserup Lauridsen, Aarhus – 17/5 2021.

David Thirup Schouenborg, Risskov – 4/6 2021.

Allan Stohn, København – 20/5 2021.

Mikael Skytte Thorstholm, København – 20/5 2021.

 

Døde

Finn Bur Andersen, Tarm – 16/4 2021.

Grethe Jørgensen, København – 22/4 2021.